O nás

Jak jsme vznikli?

  • Nejprve byla myšlenka. Myšlenka navštívit a poznat, zažít a pocítit tlukot srdce Afriky.
  • Ano. Tak jednoduše se to stalo. Na půl roku jsme si naplánovali výlet jako rodina do Jihoafrické republiky. Vášnivý fotograf Jakub, má maličkost Liba a naše devítiletá dcera Klaudie. 
  • Po mnoha dobrodružstvích, zážitcích i trampotách, jsme zaklepali na bránu jednoho domu. V šeru dům vypadal spíš jako farma. Neohlášení, ve večerních hodinách rodina v tísni hledá ubytování. Neměli jsme kam hlavu složit. Také jsme se báli o své bezpečí.
  •  Zaklepali jsme na "dveře" a ejhle: lidé nám otevřeli, přivítali, po chvíli také pohostili. Pro tuto chvíli jsme byli zachráněni.
  • S vděčností a plná lásky bych Vám ráda představila God*s Golden Acre(GGA)  velikou rodinu a neziskovou organizaci  z Jihoafrické republiky.
  • Žijí tam krásní lidé. Dětí habaděj. Oni nás nasytili a vřele přivítali. A tak jsme s GGA strávili celou dobu našeho pobytu v Jihoafricé republice. Čas zde strávený rychle utekl. Přátelství stále trvá.

 

A ted' je otázka.

A co můžeme my udělat pro ně?

S tímto záměrem jsme vznikli.

 

Stůjte při nás, podpořte nás, slovem nebo činem. Čímkoliv, co Vás napadne, osloví, potěší.

 

 

Jsme tu pro vás - jsme tu pro ně.

 

S láskou a úctou.

 

Tým Tlukot Srdce pro Afriku

 

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

 

O nás

Jsme nezisková organizace, založená z touhy pomoci dobrým lidem, kteří se narodili ve špatnou chvíli na špatném místě. Možná jste o nás dosud neslyšeli není se čemu divit. Ještě jsme neoslavili ani rok, fungujeme krátce, zato s obrovskou vervou a chutí. 
Co je naším cílem? Připojit se k dalším organizacím v Evropě a pomoci neziskové organizaci a sirotčinci z Johoafrické republiky, God's Golden  Acre (GGA), která existuje už více než 20 let. GGA pomáhá více jak pětistovce jihoafrických  sirotků, jejichž rodiče v drtivé většině zemřeli na nemoc AIDS, protlouci se těžkým životem. Moci se najíst, obléknout, chodit do školy. Pro nás jou to běžné věci, pro místní děti luxus, za který jsou neskonale vděčné.
GGA funguje v oblasti epicentra nemocí HIV  a AIDS. Jsou tam masivní ztráty na životech dospělých a mnoho děti se denně stává sirotky. Tyto děti nemají velké šance na přežití. A proto funguje GGA, maják naděje, pro místní děti.
Naším pilotním projektem je sbírka Boty pro Afriku. Proč právě boty? Boty jsou stejně jako v Evropě, i v Africe, jednou z nejdražších položek. V oblasti KwaZulu Natal, kde GGA pomáhá, jsou boty jměním, majetkem, kterého si štástlivec, který je může nosit, velice cení. Jaké boty sbíráme: Všeho druhu, ale takové, které mohou dále sloužit. Mohou být dětské i pro dospělé, sportovní i společenské, do deště i do pohody, letní i zimní.
Jak můžete pomoci:
  • Darováním bot 
  • Finančním darem v jakékoliv hodnotě
  • Sponzorství cesty bot do Afriky - volné míle.